Kompozycję ogrodu tworzą nie tylko odpowiednio dobrane rośliny, ale też małe budowle i ozdobne detale, Wszystkie altany, murki, pergole czy rzeźby powinny wtapiać się w pejzaż i wyglądać tak, jakby znajdowały się w ogrodzie od zawsze. Ogrodowa altana może pełnić funkcję letniego salonu, osłoniętego przed słońcem, chłodem i podmuchami wiatru. Pod jej dachem powinno znaleźć się miejsce na stół i siedziska.
Elementy małej architektury to również ogrodzenia, murki oporowe podtrzymujące skarpy i wszelkie przegrody, którymi można dzielić wnętrze ogrodu. Najpopularniejsze są suche murki, czyli konstrukcje kamienno-ziemne poprzerastane roślinami. Taki murek dobrze się sprawdzi w roli wolno stojącej konstrukcji czy murka oporowego we wgłębniku. Odpowiednio dobrana rzeźba to ważny element wystroju ogrodowego wnętrza dodaje mu charakteru, dynamizuje kompozycję i stanowi uzupełnienie roślinnych aranżacji.

Serwis korzysta z plików cookies w celu prawidłowego świadczenia usług, jak również w celach statystycznych oraz reklamowych.

Akceptuję Cookies