Oferta

Oferta firmy to kompleksowe usługi ogrodnicze, uzupełnione o porządkowanie terenu,  budowie oraz odśnieżanie.  Naszym celem jest oferowanie usług, na które mogą sobie pozwolić wszyscy, którzy chcą mieć piękny ogród.
Ogród to coś więcej niż kawałek trawnika i kilka doniczek. To przestrzeń, na której możemy zaznaczyć swój indywidualny styl. Detale składające się na ogród wyróżniają go spośród innych.

Projekt ogrodu

Pierwszym etapem realizacji projektu jest wizyta u Klienta po uprzednim ustaleniu terminu. Rozmowa z Klientem w celu uzyskania informacji na temat wymagań i jego wizji ogrodu.  Przystępując do pracy nad planowaniem i tworzeniem ogrodu musimy uzmysłowić sobie, że choć rośliny odgrywają w nim wielką rolę, to nie możemy zapomnieć wielu innych, równie ważnych kwestii. Tak naprawdę z doborem roślin nie powinno być problemów, a co ze wszystkimi innymi decyzjami, które trzeba podjąć?? Ze ścieżkami, chodnikami, donicami, ogrodzeniem i bramą? Czy chciałbyś(a) mieć ławkę i stół, instalację wodną, budkę dla ptaków czy mostek? Jak mają wyglądać? Jak będą pasować do reszty projektu Twojego ogrodu? I jak sprawić, by wyglądały bardziej indywidualnie, oryginalnie, działały skuteczniej? Bez względu na to, co chcemy zrobić, powinniśmy mieć świadomość, że ktoś robił to już wcześniej. Kiedy odwiedzamy inne ogrody, wiejskie domy czy lokalne ogródki, zdajemy sobie sprawę, że to najlepszy sposób, by podchwycić dobre pomysły - gdyby tylko można było przechować je na później; gdyby znaleźć ich tak wiele, by mieć swobodny wybór przy rozwiązywaniu każdego problemu w naszym ogrodzie, wobec jakiego kiedyś zapewne staniemy; gdyby można je zebrać. I oto spełniamy Twoje życzenia.

Pielęgnacja ogrodu

Terminowe wykonywanie prac ogrodowych sprzyja bujnemu wzrostowi roślin i gwarantuje ich zdrowy rozwój. Opóźnianie ważnych zabiegów źle wpływa na kwitnienie gatunków ozdobnych i plony owoców oraz warzyw.

Zakładanie trawnika

Kobierce z trawy dodają ogrodowym wnętrzom elegancji, podkreślają urodę innych roślin, umożliwiają rekreację na świeżym powietrzu, powiększają optycznie ogród. Wystarczy skrawek krótko przystrzyżonej trawy, by nawet w małym ogrodzie pojawiła się przestrzeń, z gęstwiny roślin wyłoniły się bliskie i dalekie plany, a kolory kwiatów nabrały wyrazistości. Zyskujemy wspaniałe miejsce odpoczynku, gdzie zawsze czuje się ożywczą świeżość. Gdy murawa jest soczyście zielona i wymuskana, jej widok sprawia dużo radości, koi oczy i łagodzi stresy.
Równiutko przycięty i soczyście zielony trawnik dodaje ogrodowi splendoru i jak szmaragdowa brosza przyciąga oczy. Podkreśla też urodę rabat. Rozległy trawnik jest nie tylko ozdobą ogrodu. Zazwyczaj chcemy by służył także za boisko, salon do przyjmowania gości i do wielu innych rozrywek.

Zielone Ogrodzenie

Żywopłot może odgrodzić nas od ulicy, podzielić ogród na kameralne zakamarki, stanowić tło rabaty albo granice warzywnika. Przyda się w każdym ogrodzie. Niezależnie od tego, czy chcemy mieć solidną zieloną ścianę, czy subtelną obwódkę wokół klombu, zawsze zaczynamy od wyboru roślin. Na żywopłoty nadają się zarówno krzewy, jak i drzewa. Jeśli decydujemy się na gatunki liściaste, pamiętajmy, że powinny mieć drobne liście i ładnie się zagęszczać w miarę przycinania. Zastanówmy się też, jakiego typu ma być nasz żywopłot - formowany czy naturalny, ozdobny czy obronny.

Zakładanie oczka wodnego

Staw, kaskada, strumień czy źródełko ożywi i uatrakcyjni każdy ogród, a nawet taras. Woda - choćby w rozmiarze mini znakomicie relaksuje i sprawia, że czujemy się jak na wakacjach. Zbiornik wodny nie tylko poprawia mikroklimat ogrodu, ale też uatrakcyjnia jego kompozycję. Odbijające się w wodzie obrazy optycznie powiększają przestrzeń. Woda przemieszczająca się po zakamarkach ogrodu i kojąco szumiąca przy wypływaniu z kaskady tworzy ciekawe efekty wizualne i ochładza powietrze. Przejścia nad wodą maja nie tylko funkcję komunikacyjną. Umożliwiają też podglądanie wodnego życia oraz ułatwiają pielęgnację roślin wodnych.                                                                                   

Niwelacja terenu

Usługa polegająca za zebraniu nadmiaru ziemi i przewiezieniu w miejsce gdzie jest jej za mało. W przypadku gdy nie będzie możliwości dojazdu koparką będzie ona wykonywana ręcznie. W przypadkach gdy powierzchnia przeznaczona do niwelacji będzie zbyt duża będę zlecał prace firmie usługowej posiadającej koparkę.

Montaż systemu automatycznego nawadniania

Jeśli podlewanie zajmuje dużo czasu wygodnie jest mieć instalację umożliwiającą w pełni automatyczne nawadnianie. Składa się ona z przewodów rozprowadzających wodę i zraszaczy, którymi sterują elektrozawory. Całością zarządza odpowiednio sterownik połączony z czujnikiem deszczowym lub czujnikiem wilgotności gleby. Taka instalację powinno sie zaprojektować i zamontować jeszcze przed założeniem trawnika.

Odśnieżanie

Oferowana usługa będzie alternatywa na miesięce zimowe, aby zatrzec efekt sezonowosci mojej działalności. Będzie polegała na odśnieżaniu placów podjazdów, parkingów oraz stadionów piłkarskich przed meczami rozgrywanymi wczesna wiosna. Do odśnieżania będę używał odśnieżarki spalinowej. W usłudze zawre również ewentualny wywóz śniegu z posesji gdzie niema miejsca na odwalenie nadmiaru.

Konsultacje i fachowe porady

Usługa będzie polegała na wizytach u klientów po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. W ofercie jest również przedwstępny projekt, dorady na temat wyboru krzewów. Fachowe porady na tematat ochrony roślin, wybór środków.

Koszenie trawnika

Usługa obejmuje koszenie trawników kosiarką samojezdną lub spalinową, wykaszanie nieużytków oraz skarp, wraz z wywozem skoszonej trawy. W usłudze zawina się również możliwość koszenia bez kosza.

Ogrodowe budowle

Kompozycję ogrodu tworzą nie tylko odpowiednio dobrane rośliny, ale też małe budowle i ozdobne detale, Wszystkie altany, murki, pergole czy rzeźby powinny wtapiać się w pejzaż i wyglądać tak, jakby znajdowały się w ogrodzie od zawsze. Ogrodowa altana może pełnić funkcję letniego salonu, osłoniętego przed słońcem, chłodem i podmuchami wiatru. Pod jej dachem powinno znaleźć się miejsce na stół i siedziska.
Elementy małej architektury to również ogrodzenia, murki oporowe podtrzymujące skarpy i wszelkie przegrody, którymi można dzielić wnętrze ogrodu. Najpopularniejsze są suche murki, czyli konstrukcje kamienno-ziemne poprzerastane roślinami. Taki murek dobrze się sprawdzi w roli wolno stojącej konstrukcji czy murka oporowego we wgłębniku. Odpowiednio dobrana rzeźba to ważny element wystroju ogrodowego wnętrza dodaje mu charakteru, dynamizuje kompozycję i stanowi uzupełnienie roślinnych aranżacji.

 Zieleń lubi światło lamp

Instalacja elektryczna w ogrodzie powinna służyć wiele lat. Trudno wprowadzać w niej co roku istotne zmiany, dlatego planując oświetlenie ogrodu, powinniśmy przewidzieć, którędy będziemy często chodzić i gdzie przebywać po zmroku, a także co warte jest wyeksponowania, gdy zapadnie noc. Oświetlenie pozwala wydobyć detale niewidoczne za dnia i dodaje ogrodowym zakątkom tajemniczości.

Ekologiczna ochrona roślin

Usługa rozpoczynać będzie się od audytu miejsca, zdiagnozowania infekcji oraz wybrania odpowiedniego środka przeciw infekcji. Kolejnym etapem b edzie sporządzenie roztworu oraz opryskanie zainfekowanych krzewów.

Porządkowanie placu po budowie + wywóz odpadów i gruzu

Usługa polegajaca no typowych porządkach po zakończeniu budowy domu oraz układania podjazdow z kostki brukowej.